czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lutego 2017
  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 6487

[ZDJĘCIA] Obchody 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

W niedzielne popołudnie, 19 lutego, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, miała miejsce rocznicowa uroczystość z okazji 75. rocznicy utworzenia Armii Krajowej (14.02.1942).

75. rocznica powstania Armii Krajowej - 19.02.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Po odśpiewaniu hymnu państwowego zebrani wysłuchali pieśni żołnierskich w wykonaniu Chóru Mieszanego im. St. Moniuszki. Zebranych powitał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Ciekawie zaprezentowali się harcerze 1 Środowiskowej Drużyny Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz" z czechowickiego hufca ZHP. Drużyna, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, przedstawiła historię swojego patrona.

Program dopełnił interesujący wykład Marka Łukasika z katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który przypomniał losy uczestników walki o niepodległość Ojczyzny i dramat Powstania Warszawskiego.

Z okazji jubileuszu została także przygotowana wystawa pamiątek, medali i publikacji związanych z Armią Krajową, udostępnionych przez działających w Towarzystwie Przyjaciół Czechowic-Dziedzic kolekcjonerów Leszka Ziębę i Jerzego Gizę oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach. Towarzyszy jej prezentacja historii drużyny harcerskiej "Wachlarz". Wystawę można jeszcze przez tydzień obejrzeć w holu MDK.

Uroczystość została przygotowana we współpracy Izby Regionalnej, MDK, Chóru Mieszanego im. St. Moniuszki, MBP, harcerzy 1 ŚDHS "Wachlarz", IPN O/Katowice i Urzędu Miejskiego. Poprowadziła ją Anna Gierula-Kłusek.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj