czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2017
  • 11 lutego 2017
  • wyświetleń: 5333

Chcieli wyłudzić kredyt. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Śledczy zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z komendy wojewódzkiej w Katowicach wspólnie z policjantami z Czechowic-Dziedzic zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy usiłowali wyłudzić z banku kredyt. Aby zdobyć ponad 63 tys. zł para z Czechowic-Dziedzic posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za przestępstwo to podejrzanym grozi do 8 lat za kratami.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem czyberprzestępczości zdobyli informacje o mieszkańcach Czechowic-Dziedzic, którzy w jednym z banków w centrum tego miasta będą próbowali uzyskać kredyt, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu i uzyskiwanych zarobkach. Informacja natychmiast została przekazana pracownikom banku.

W czwartek przed południem oszuści pojawili się w banku i złożyli stosowne dokumenty, niezbędne do uzyskania kredytu. Dokumenty od razu zweryfikowano. Wszystkie okazały się fałszywe.

Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę i jej 56-letniego wspólnika, którzy prosto z banku zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Za próbę wyłudzenia pieniędzy grozi im do 8 lat więzienia.

W mieszkaniach oszustów policjanci znaleźli dokumenty, mogące świadczyć o możliwości wyłudzenia przez nich kredytów w innych instytucjach finansowych.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.