Wiadomości

  • 14 lutego 2017
  • 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 5675

Zwiększy się komfort pasażerów. PKM zakupi cztery nowe autobusy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ogłosiło przetarg na dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów miejskich o napędzie dieslowskim. Do pełnej realizacji zamówienia dojdzie, gdy PKM otrzyma dofinansowanie na zakup pojazdów.

pkm
Tabor Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Według specyfikacji przetargowej autobusy powinny mieć długość 12 metrów. Pojazdy powinny posiadać co najmniej 85 miejsc, w tym 28 pełnowymiarowych miejsc siedzących. Autobusy ma napędzać silnik czterosuwowy, rzędowy, 5 lub 6-cylindrowy silnik z zapłonem samoczynnym, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniający normę emisji spalin min. EURO 6.

Autobusy musi być wyposażone w urządzenie klimatyzacyjne przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy. Klimatyzacja musi mieć wydajność chłodzenia nie mniej niż 24 kW.

Przedmiot zamówienia zostanie sfinansowany ze środków własnych spółki, kredytu bankowego oraz dofinansowania otrzymanego przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach na realizację projektu pn.: "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Wniosek o dofinansowanie został złożony w grudniu 2016 roku.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zastrzega, że jeśli nie otrzyma dofinansowania z RPO, przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany tylko w zakresie dotyczącym zakupu 1 sztuki fabrycznie nowego autobusu miejskiego ze środków własnych Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej i/lub kredytu bankowego.

Wykonawca zobowiązany jest zrealizować dostawę 1 sztuki autobusu w terminie nie dłuższym niż 160 dni od dnia zawarcia umowy. Pozostałe 3 sztuki pojazdów mają trafić do Czechowic-Dziedzic w terminie nie dłuższym niż 180 dni od dnia podpisania przez Zamawiającego umowy z Urzędem Marszałkowskim dot. dofinansowania projektu pn.: "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach".

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.