czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2017
  • wyświetleń: 2438

Ćwiczenia strażaków z PSP na Żwirowni w Kaniowie

Nie tylko Ochotnicza Straż Pożarna wybiera Kaniów jako miejsce ćwiczeń z zakresu ratownictwa na akwenach pokrytych lodem. W dniach 16 - 18 lutego teren ORiSW stał się miejscem specjalistycznego treningu druhów Państwowej Straży Pożarnej z Bielska - Białej. W realizację zaplanowanych zadań włączył się nadzorujący teren Ośrodka Marcin Kraus - członek OSP Bestwinka, ratownik wodny, podwójny Mistrz Polski w tej dziedzinie z 2016 r.

Ćwiczenia strażaków z PSP na Żwirowni w Kaniowie - 16.02.2017 · fot. UG Bestwina


Udział w manewrach wzięły Jednostki Ratowniczo Gaśnicze nr 1 i nr 2 zaś prowadzącym był st. ogn. Ryszard Pokładnik - instruktor nurkowania pod lodem. Dowodził całością st. kpt. Roman Marekwica.

Zapytany o główne założenia ćwiczeń, prowadzący wyjaśnił: - Co roku Państwowa Straż Pożarna z Bielska - Białej wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, zwłaszcza z OSP Kaniów posiadającą Sekcję Ratownictwa Wodnego prowadzi szkolenie obejmujące ratowanie ludzi znajdujących się na lodzie. Mamy nadzieję, że ćwiczenia pozostaną ćwiczeniami i nie trzeba będzie wykorzystywać zdobytych umiejętności w prawdziwych akcjach, co już niestety się zdarzało, np. dwa lata temu w Czechowicach - Dziedzicach. Stale ulepszamy, kompletujemy potrzebny sprzęt i uczymy się, ponieważ dopiero praktyka weryfikuje teorię. Przy okazji dziękujemy obecnemu z nami panu Marcinowi oraz wójtowi gminy Bestwina Arturowi Beniowskiemu za okazaną przychylność.

Niełatwy okazał się zwłaszcza początek szkolenia - po długotrwałych mrozach zamarzły przeręble akwenu i dopiero po długiej walce z lodem udało się wyrąbać je na powrót.

aka / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.