Wiadomości

  • 18 lutego 2017
  • wyświetleń: 6600

Właściciel posesji wylewał fekalia na ulicę, teraz sprawa trafi do sądu

W ostatni czwartek patrol straży miejskiej został wezwany na ulicę Dożynkową w Czechowicach-Dziedzicach. Powodem interwencji było wylewanie ścieków na drogę publiczną.

Na miejscu strażnicy zastali wylewający się zza płotu posesji na drogę wyciek wodny o intensywnym zapachu fekaliów. Niezwłocznie dokonano kontroli osadników pod względem usuwania odpadów ciekłych z terenu posesji i stwierdzono w trzecim osadniku zamontowaną pompę, od której wyprowadzone zostały rury i rynienki w kierunku ulicy.

Straż miejska poinformowała, że już wcześniej właściciel posesji za to samo wykroczenie został pouczony, gdzie wydano mu polecenie zaprzestania pompowania fekaliów. W związku z tym, że nie dostosował się do wydanego polecenia został ukarany mandatem karnym kredytowym, którego przyjęcia odmówił. W sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.