Wiadomości

  • 18 lutego 2017
  • 23 lutego 2017
  • wyświetleń: 14708

Czy czeski koncern EPH sprzeda kopalnię Silesia?

Czy Czeski koncern energetyczny EPH sprzeda kopalnię "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach? Takie zagrożenie na przedsiębiorstwa opisał Dziennik Gazeta Prawna, a za nim opublikowała zakładowa "Solidarność".

PG Silesia, kopalnia, Famur, górnictwo
Kopalnia Silesia · fot. mat. prasowe


W tym tygodniu "Solidarność" PG Silesia podała na swojej stronie informację, że czeski koncern energetyczny EPH w najgorszym scenariuszu może sprzedać kopalnię Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, jeśli nie kupi od EDF elektrowni w Rybniku. Wcześniej taką ewentualność opisał "Dziennik Gazeta Prawna".

Negocjacje w sprawie sprzedaży rybnickiej elektrowni potwierdzić miał Petr Šťastná z działu marketingu i komunikacji EPH. Podał także, iż organy państwowe odmówiły EDF zgody na sprzedaż rybnickiej elektrowni.

Sprawy nie komentuje natomiast prezes PG Silesia, Michal Heřman, zapewnił tylko, że otrzymał pozytywny sygnał dotyczący rozmów w Warszawie, która, jego zdaniem, nie powiedziała "nie" nabyciu przez EPH elektrowni w Rybniku, lecz jedynie podziałowi aktywów EDF. Francuzi chcieli bowiem sprzedać rybnicki zakład Czechom, a aktywa ciepłownicze australijskiemu funduszowi IMF Ivestors.

aka / czecho.pl

źródło: solidarnosc-pgsilesia.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj