Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2017
  • 23 lutego 2017
  • wyświetleń: 13271

Czy czeski koncern EPH sprzeda kopalnię Silesia?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Czy Czeski koncern energetyczny EPH sprzeda kopalnię "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach? Takie zagrożenie na przedsiębiorstwa opisał Dziennik Gazeta Prawna, a za nim opublikowała zakładowa "Solidarność".

PG Silesia, kopalnia, Famur, górnictwo
Kopalnia Silesia · fot. mat. prasowe


W tym tygodniu "Solidarność" PG Silesia podała na swojej stronie informację, że czeski koncern energetyczny EPH w najgorszym scenariuszu może sprzedać kopalnię Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, jeśli nie kupi od EDF elektrowni w Rybniku. Wcześniej taką ewentualność opisał "Dziennik Gazeta Prawna".

Negocjacje w sprawie sprzedaży rybnickiej elektrowni potwierdzić miał Petr Šťastná z działu marketingu i komunikacji EPH. Podał także, iż organy państwowe odmówiły EDF zgody na sprzedaż rybnickiej elektrowni.

Sprawy nie komentuje natomiast prezes PG Silesia, Michal Heřman, zapewnił tylko, że otrzymał pozytywny sygnał dotyczący rozmów w Warszawie, która, jego zdaniem, nie powiedziała "nie" nabyciu przez EPH elektrowni w Rybniku, lecz jedynie podziałowi aktywów EDF. Francuzi chcieli bowiem sprzedać rybnicki zakład Czechom, a aktywa ciepłownicze australijskiemu funduszowi IMF Ivestors.

aka / czecho.pl, źródło: solidarnosc-pgsilesia.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.