czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2017
  • wyświetleń: 2859

Opłata za gospodarowanie odpadami - mija termin płatności

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przypomina, że 20 lutego mija termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące styczeń i luty.

W Gminie Czechowice-Dziedzice obowiązują dotychczasowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku gdy mieszkańcy zbierają na terenie swojej posesji odpady w sposób selektywny wówczas stawka wynosi 9,90 zł od osoby. Jeżeli odpady nie są zbierane w sposób selektywny to stawka opłaty wynosi 20 zł od osoby.

Opłata winna być wnoszona na dotychczasowy indywidualny numer rachunku bankowego.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są odbierane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych mieszkańcy, winny być uiszczane bez osobnego wezwania przez właścicieli nieruchomości w następujących terminach:
  • za styczeń i luty - do 20 lutego,
  • za marzec i kwiecień - do 20 kwietnia,
  • za maj i czerwiec - do 20 czerwca,
  • za lipiec i sierpień - do 20 sierpnia,
  • za wrzesień i październik - do 20 października,
  • za listopad i grudzień - do 15 grudnia.


Należy pamiętać, że opłaty należy uiszczać co dwa miesiące w wysokości dwukrotnej kwoty miesięcznej opłaty.

Wpłat można również dokonywać gotówką w kasie Urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu - w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach od 7:30-15:30, w czwartki od 7:30 do 17:30, w piątki od 7:30 do 13:30.

W przypadku zmiany danych np. liczby mieszkańców będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.