Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • wyświetleń: 4053

Gimnazjaliści z "Twardowskiego" inspirują dzieci w Czechach

W ramach projektu Arboretum Inspiruje Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego nawiązało współpracę z polskimi szkołami w Republice Czeskiej. Gimnazjaliści prezentują bajki w formie teatrzyku kamishibai oraz prowadzą warsztaty plastyczno-przyrodnicze "Ratujemy łąkę".

Gimnazjaliści z „Twardowskiego” inspirują dzieci w Czechach - 01-02.2017 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


Do tej pory odbyły się już dwa wyjazdy. 13 lutego pokazy odbywały się w Przedszkolu z Polskim Językiem Nauczania w Trzyńcu, a 9 stycznia w Szkole Podstawowej z Polskim Językiem Nauczania w Gródku. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania bajki pt. "Łąka", z której dzieci dowiedziały się, jakie organizmy zamieszkują łąkę oraz co zagraża temu ekosystemowi. Kolejna z bajek przedstawiała przygody jednej z bohaterek poprzedniej opowieści - Myszki Honoratki, która szukała miejsca, gdzie mogłaby zamieszkać. Następnie, uczniowie wykonywali wspólnie plakat zachęcający do ochrony łąk. Każde z dzieci wykonywało kwiatek, który miał ukwiecić łąkę i symbolicznie "sadził" go przyklejając do papieru. Na koniec uczniowie raz jeszcze zasiedli na widowni, by obejrzeć opowieść o wróżce, która dbała o kwiaty.

Polsko-czeska współpraca to również okazja do promowania naszego regionu - uczniowie polskich szkół otrzymali "Legendy o Czechowicach -Dziedzicach".

Wyjazd przygotowały panie: Maria Koutny i Magdalena Jasińska. Natomiast w przygotowaniu bajki brały udział również: pani Grażyna Woryna-Szołtysek i pani Kazimiera Drewniok-Woryna.

---

Projekt Arboretum Inspiruje jest laureatem konkursu grantowego "Po Stronie Natury". Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Więcej na temat Konkursu: http://www.postronienatury.pl .

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.