Wiadomości

  • 25 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 14443

Sprawa działki przy ulicy Moniuszki - stanowisko współwłaścicieli

Po publikacji artykułu na portalu czecho.pl, w którym opisywaliśmy sprawę działki przy ulicy Moniuszki i wstępne zainteresowanie jej zakupem przez gminę Czechowice-Dziedzice, do naszej redakcji napisało czworo z siedmiorga właścicieli nieruchomości. W całości publikujemy stanowisko współwłaścicieli działki.

Zaniedbana działka przy ulicy Moniuszki · fot. czecho.pl


Sprostowanie współwłaścicieli nieruchomościW artykule autorstwa dziennikarza pod pseudonimem ab pod tytułem "Nowy skwer w samym centrum miasta? Gmina kupi działkę?" opublikowanym w dniu 30.01.2017r. na portalu http://www.czecho.pl podano Czytelnikom nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania.

Nieprawdą jest informacja, że właściciele działki przy ulicy Moniuszki żądają za jej sprzedaż kwoty 2,5 mln złotych. Dla dobra sprawy i w celu jej szybkiego zakończenia właściciele byli gotowi sprzedać działkę za 2,3 mln złotych, a więc za cenę niższą niż ta wynikająca ze sporządzonego operatu szacunkowego, o czym poinformowali burmistrza.

Nieprawdą jest informacja, że operat sporządzony przez rzeczoznawcę nie jest do końca miarodajny. Nie zostały do niego złożone żadne zastrzeżenia, nie zwrócono się również do Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych o wydanie opinii w tym przedmiocie. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych jest jedyną organizacją mogącą zabierać głos w przedmiocie prawidłowości operatu szacunkowego.

Pominięta została informacja, że podczas spotkania z właścicielami działki burmistrz wyszedł z propozycją sporządzenia w niniejszej sprawie operatu szacunkowego, którego wartość stanowiłaby punkt wyjściowy do negocjacji z właścicielami. Po sporządzeniu operatu burmistrz jednak zaoferował właścicielom cenę o wiele niższą niż ta wynikająca z operatu.


Informacje zawarte w artykule "Nowy skwer w samym centrum miasta? Gmina kupi działkę?" oparliśmy na wypowiedzi burmistrza Mariana Błachuta, który w dniu 24 stycznia 2017 roku na sesji Rady Miejskiej zrelacjonował radnym przebieg rozmów z właścicielami nieruchomości przy ulicy Moniuszki. Relacja z przebiegu sesji, razem z informacją burmistrza o rozmowach w sprawie ww. działki, jest dostępna w protokole z sesji.

Działka przy ulicy Moniuszki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Działka przy ulicy Moniuszki" podaj

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Działka przy ulicy Moniuszki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.