czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2017
  • 9 marca 2017
  • wyświetleń: 5563

[ZDJĘCIA] XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach

W piątek 3 marca, w Dworku Eureka, odbyła się jubileuszowa uroczystość z okazji 20-lecia turniejów tarokowych w Gminie Czechowice-Dziedzice, poprzedzająca XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach, zorganizowane w ramach mikroprojektu pn. "Rok czeski w Czechowicach-Dziedzicach".

Jubileusz 20-lecia Turniejów Tarokowych - 03.03.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji Jacka Tomaszczyka, który w barwny sposób przybliżył historię rozgrywania turniejów tarokowych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Pierwsze zawody zorganizowała zabrzeska ochotnicza straż pożarna, kierowana przez Stanisława Teodora Londzina.

Następnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, w towarzystwie Starosty Miasta Orlova Tomáša Kuča, uhonorował srebrnymi przypinkami, zaprojektowanymi specjalnie na tę okoliczność, osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju tradycji tarokowej w gminie. W tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć: Zdzisława Adamka, Kazimierza Buczka, Jerzego Domińca, Stanisława Londzina, Józefa Londzina, Tadeusza Mędrzaka, Jerzego Sosny, Ludwika Tyca, Jacka Tomaszczyka oraz Władysława Witka.

Podczas jubileuszu wręczono również nagrody laureatom całego, ubiegłorocznego cyklu Śląsko-Morawskiego Grand Prix 2016 w Tarokach. Na koniec uczestnicy wydarzenia zostali oczarowani iluzją Macieja Króla - mistrza sztuczek karcianych.

Uroczystości towarzyszyła wystawa poświęcona grze w taroki. Niezwykłe obrazki i rzeźby autorstwa Rozalii i Józefa Szypułów, które zostały wykorzystane do projektu talii kart, będącej nie lada gratką dla kolekcjonerów oraz zbiory różnych, unikatowych talii kart, można - od 8 marca - podziwiać w galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach - 04.03.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Drugiego dnia, w sobotę 4 marca, rozegrany został właściwy turniej karciany w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tarokach, odbywających się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Podzielone na rundy zawody, w których wystartowało ponad 60 pasjonatów gry w taroki, trwały od 10.00 do 16.00. Obok graczy z Polski - głównie z Zabrzega i okolic oraz Kóz, pojawili się również goście z Czech. Dla tych, którzy gry w taroki chcieli dopiero spróbować, odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez wytrawnych graczy.

Zwycięzcy:
  • I miejsce - Buczek Wiesław
  • II miejsce - Jarczok Maciej
  • III Miejsce - Hołyst Władysław


Dodatkowo, w następujących kategoriach puchary otrzymali:
  • Najlepsza kobieta turnieju - Jarczok Jadwiga
  • Najlepszy zagraniczny zawodnik - Chmiel Ivo


Do pobrania: XX MMP w Tarokach - wyniki

XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach są jednym z elementów mikroprojektu pn. "Rok czeski w Czechowicach-Dziedzicach", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.