czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2017
  • 12 marca 2017
  • wyświetleń: 4734

Spotkanie z Mateuszem Pietrzakiem - autorem książki "Boża kompania"

W minioną środę, 7 marca w czechowickim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się spotkanie z teologiem i pisarzem Mateuszem Pietrzakiem, autorem książki "Boża kompania". Gościem specjalnym spotkania był jeden z jej bohaterów - alpinista Szymon Żoczek, pochodzący z Czechowic-Dziedzic. Zebrana publiczność mogła wysłuchać losów bohaterów książki.

Spotkanie z autorem książki Boża kompania
Spotkanie z Mateuszem Pietrzakiem, autorem książki "Boża kompania" - 7.03.2017 · fot. materiały prasowe


Czy w Kościele jest miejsce dla silnych, pewnych siebie facetów? Policjantów, strażaków, żołnierzy, alpinistów, ratowników, goprowców i podróżników? Autor odpowiada, że tak. W swojej książce kładzie kres myśleniu, ze Kościół to miejsce tylko dla kobiet.

- Bohaterowie mojej książki podczas codziennych zmagań z przeciwnościami losu przeżywają wyjątkową bliskość Boga. Są żołnierzami Chrystusa i nie wstydzą się swojej wiary. Mocno wierzą, że Bóg dodaje im siły, męstwa i odwagi w tym co robią. Z pasją wykonują swoją pracę, nierzadko narażając własne życie - mówi. - Każdy z nich przedstawia świadectwo wiary, które uczyniło go silnym. Nie boją się przeznaczenia i głęboko wierzą w sens istnienia. Mają odwagę przyznać się w swoich środowiskach do wiary w Jezusa Chrystusa - dodaje.

Podczas wydarzenia poruszony był także temat nowej książki Mateusza Pietrzaka, która ukaże się niebawem. Spotkanie zakończyła wspólna dyskusja o tym, czy w Czechowicach-Dziedzicach rodzą się talenty? Czy młodzi są przyszłością miasta?

- To miasto ma ogromny potencjał. Mamy uzdolnioną młodzież i jest tutaj miejsce dla niej, tylko należałoby odpowiednio o to zadbać. Nie do końca wykorzystuje się szanse wynikające z tego faktu. Brakuje dobrych relacji z młodzieżą i zainteresowania ich sprawami. To sprawia, że młodzi nie czują się potrzebni. Wolą korzystać z ofert miast ościennych, Bielska-Białej czy też Pszczyny. Żyje nam się tutaj dobrze i chcielibyśmy, aby młodzież wiązała z tym miejscem swoją przyszłość - podkreślają uczestnicy.

Dariusz Piechaczek / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.