Wiadomości

  • 5 marca 2017
  • 6 marca 2017
  • wyświetleń: 6077

Tylko jeden oferent w przetargu na autobusy. Będą kolejne Solarisy!

Pod koniec lutego w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach otworzono oferty na dostawę nowych autobusów. W zamówieniu publicznym wzięła udział tylko jedna firma.

solaris, pkm
Solaris Urbino 12 IV generacji · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Przypominamy, że czechowicki PKM ogłosił przetarg na dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów miejskich o napędzie dieslowskim. Do pełnej realizacji zamówienia dojdzie, gdy PKM otrzyma dofinansowanie na zakup pojazdów w ramach projektu pn.: "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020. Pisaliśmy o tym w artykule "Zwiększy się komfort pasażerów. PKM zakupi cztery nowe autobusy".

W postępowaniu przetargowym wzięła udział tylko jedna firma - Solaris Bus & Coach. Producent autobusów z Bolechowa koło Poznania wycenił usługę dostawy 4 sztuk autobusów Solaris Urbino 12 IV generacji na kwotę 4,546 mln złotych brutto. Zaproponowana przez firmę z Wielkopolski cena idealnie wpisała się w plany Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, który zamierza przeznaczyć na ten cel kwotę 4,576 mln złotych brutto.

solaris, pkm
Solaris Urbino 12 IV generacji · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Według założeń przetargu pierwszy autobus ma trafić do Czechowic-Dziedzic w terminie do 160 dni od daty zawarcia umowy z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej. Kolejne pojazdy mają pojawić się w naszej gminie maksymalnie w terminie do 180 dni od daty zawarcia umowy dofinansowania z Urzędem Marszałkowskim.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach mogli podróżować nowoczesnym Solarisem Urbino 12 IV generacji. Pojazd pojawił się w naszej gminie na testach.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.