Wiadomości

  • 8 marca 2017
  • wyświetleń: 5485

Szkoły będą świeciły pustkami? Rodzice zapowiadają protest

Za nami:

Rodzice, którzy sprzeciwiają się reformie oświaty, chcą dać wyraz swojemu sprzeciwowi. W piątek 10 marca część rodziców nie zamierza posyłać swoich dzieci do szkół.

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Szkoły będą świeciły pustkami? Rodzice zapowiadają protest · fot. bielsko.info


W całej Polsce rodzice organizują szkolne lub miejscowe komitety i akcje protestacyjne. Proponują, aby w piątek 10 marca wyrazić sprzeciw wobec reformy oświaty i nie posyłać swoich dzieci do szkół. Drugą proponowaną przez rodziców formą protestu jest nieobecność dziecka na pierwszych godzinach lekcyjnych.

- Chaos i nieodpowiedzialność zagrażają edukacji naszych dzieci. Przyłączcie się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której celem jest odwołanie reformy oświaty - mówi Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciwko reformie edukacji. - Wspólnie walczymy o przyszłość naszych dzieci. Mobilizujemy nauczycieli i samorządowców - dodaje.

Tymczasem Zarząd Główny ZNP podsumował wyniki referendum strajkowego oraz podjął decyzję o terminie strajku pracowników oświaty. Strajk ma odbyć się w piątek 31 marca. - Nie podajemy liczb i adresów konkretnych szkół, w których odbędzie się strajk z uwagi na działania kuratorów oświaty i oświatowej Solidarności, utrudniające akcję strajkową - czytamy na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

protest szkolny

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.