Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • wyświetleń: 5225

Nowoczesny dom energooszczędny - oszczędność, komfort i ekologia

Artykuł sponsorowany:

Wyobrażacie sobie dom, który wykorzystuje najnowsze technologie i w sposób znikomy korzysta z zewnętrznych źródeł energii, dając właścicielowi duże oszczędności, pełen komfort, wygodę i zapewniając czystość i dbałość o ekologię? Może się to wydawać niewiarygodne, ale jest to jak najbardziej możliwe. Rozwiać wszelkie wątpliwości będzie nam bardzo łatwo.

Zapraszamy do ogólnodostępnego, pokazowego budynku przy ulicy Legionów 227 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie równocześnie mieści się siedziba firmy Proecology Buildings, która specjalizuję się w budowie domów opartych o funkcjonalne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Proecology BuildingsMarka Proecology Buildings powstała w 2015 roku. Jest wynikiem pasji i doświadczenia zbieranego przez wiele lat w branży budowlanej, ze szczególnym uwzględnieniem instalacji grzewczych i sanitarnych. Powstaniu firmy i jej rozwojowi od lat towarzyszył cel stworzenia innowacyjnego domu energooszczędnego, który wykorzysta odnawialne źródła energii, stając się jednocześnie komfortowym, ekologicznym i oszczędnym.

Proecology
Siedziba firmy Proecology Buildings (ul. Legionów 227, Czechowice-Dziedzice)


Ideę tą udało przekształcić się w rzeczywistość i dziś Proecology Buildings - jako doceniona w kraju i wielokrotnie nagradzana marka - proponuje najlepsze rozwiązania swoim Klientom, oferując budowę domów energooszczędnych "od A do Z" i zapewniając zarówno wszelkie niezbędne materiały, jak i doświadczoną brygadę.

Jako jedyna w regionie umożliwia też zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami, zapraszając na wizytę do ogólnodostępnego budynku energooszczędnego mieszczącego się w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 227.

Domy energooszczędneProponowany przez Proecology Buildings innowacyjny dom energooszczędny w stanie deweloperskim wykorzystuje odnawialne źródła energii, wskazując nowatorski model połączenia trzech elementów obejmujących: baterie fotowoltaiczne, gruntową pompę ciepła, studnię głębinową oraz klimatyzację z tej studni głębinowej. Technologia ta, wykorzystując chłód z ziemi i ciepło ze słońca, pozwala stworzyć budynek o minimalnym poborze energii od zewnętrznych dostawców.

Proecology
Dom energooszczędny · fot. proecology.pl


Dom wyposażony w tak innowacyjną technologię, w sposób bezpośredni będzie obniżać emisję gazów cieplarnianych za sprawą wykorzystania odnawialnych źródeł energii w postaci energii elektrycznej z baterii fotowoltaicznych oraz energii cieplnej do ogrzewania budynku i wody użytkowej z gruntowej pompy ciepła.

Produkt ten przyczynia się również do znaczących oszczędności energii, co wynika z możliwości zastosowania klimatyzacji wykorzystującej chłód pozyskiwany ze studni głębinowej w zamian za tradycyjne jednostki zewnętrzne, które pochłaniają znaczne ilości energii elektrycznej w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury.

Proecology
Technologie wykorzystywane przez domy energooszczędne budowane przez firmę Proecology z Czechowic-Dziedzic · fot. proecology.pl


W związku z zastosowaniem studni głębinowej woda wykorzystywana w instalacji pompy ciepła czy też w klimatyzacji będzie mogła być wykorzystana na potrzeby bytowe, co przyczyni się do lepszego korzystania z zasobów wodnych.

Co również bardzo istotne, dom energooszczędny wybudowany w oparciu o innowacyjną technologię nie będzie powodował zanieczyszczeń środowiska.

FotowoltaikaJedną z gałęzi odnawialnych źródeł energii, którą zajmuje się Proecology Buildings jest wykonywanie instalacji fotowoltaicznych. Wykorzystywanie energii elektrycznej ze słońca polecamy jako wsparcie dla innych źródeł energii odnawialnej jak na przykład pompa ciepła.

Proecology
Fotowoltanika to jedna z ważniejszych gałęzi źródeł energii odnawialnej. · fot. proecology.pl


Korzystając w budynku z kilku źródeł energii odnawialnej zmniejszamy koszty eksploatacyjne do minimum, jednocześnie mając ogromny wpływ na ochronę środowiska. Zaletą odnawialnych źródeł energii jest bezobsługowy system, bezpieczeństwo zasilania, inwestycja w instalację (urządzenia), a nie energię (cieplną bądź elektryczną).

W ramach inwestycji fotowoltaicznych firma kompleksowo zarządza projektem. W zależności od potrzeb, pracownicy Proecology pomagają w pozyskaniu odpowiedniego wsparcia finansowego, jak również bankowego na realizację inwestycji fotowoltaicznych.

Pompy ciepłaPompy ciepła to alternatywne źródła energii, które można porównać do lodówki lub klimatyzatora różnią się tylko tym że zamiast odbierać ciepło, dostarczają je. Lodówka, odbiera ciepło z żywności,następnie oddaje to ciepło otoczeniu dzięki wymiennikowi umieszczonemu z tyłu obudowy (dlatego lodówka na zewnątrz jest zawsze ciepła). Pompa ciepła ma bardzo podobną zasadę działania.

Pompa ciepła, Proecology
Pompa ciepła · fot. proecology.pl


Odpowiednia instalacja pompy ciepła pionowego kolektora wypełnionego 30% roztworem glikolu propylenowego pobiera ciepło z gleby i przekazuje do pompy ciepła. Właśnie to ciepło posłuży nam do ogrzania naszego domu. Przeciętnie pompa ciepła, która zużywa 1kWh energii elektrycznej dostarcza 4 kWh ciepła.

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich są niskie koszty eksploatacji, innymi: ekologia, wogoda i czystość. Bardzo ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo i bezobsługowość instalacji.

Studnie głębinoweStudnie głębinowe (inaczej rurowe lub wiercone) to najlepsze rozwiązanie, które zapewni wodę w gospodarstwie domowym, a także na terenie działalności gospodarczej. Pobierają one wodę z warstw wododnośnych. Między nimi a powierzchnią gruntu są przeważnie warstwy nieprzepuszczalne, więc woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na zanieczyszczenia niż w przypadku innych studni (np.kopanej). Zasoby studni wierconej są zazwyczaj tak duże, że nie ma problemu z wydajnością takiej studni.

Studnie głębinowe zazwyczaj wiercone są do głębokości 30 m, choć głębokość ta może być większa. Na wykonanie takiej studni składają się rury plastikowe, rura metalowa osłonowa (170 mm) oraz filtry, co zapewnia długie działanie instalacji. W otworze studziennym zostają umieszczone rury i filtr, a następnie zapuszczana zostaje pompa głębinowa.

SterowanieKlienci korzystający z rozwiązań oferowanych przez firmę Proecology Buildings otrzymują dodatkową możliwość korzystania z innowacyjnego systemu, który umożliwia podgląd na żywo działania wszelkich urządzeń instalacji grzewczo-chłodniczo-wentylacyjnych.

To proste i bardzo wygodne rozwiązanie daje możliwość sterowania wieloma urządzeniami, czego doskonałym przykładem jest na przykład zdalna opcja regulacji temperatury w pomieszczeniach w domu.

---

ZapraszamyZapraszamy do siedziby Proecology Buildings w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów 227. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Lokalizacja:

---

Proecology Buildings
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com
http://www.proecology.pl