Wiadomości

  • 9 maja 2006
  • wyświetleń: 1476

Złamał szczękę staruszkowi

Prokurator Rejonowy Pszczynie zastosował dozór policyjny wobec Adama U. - 24-letniego czechowiczanina podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju i pobicie staruszka.

W sobotę 6 maja około godziny 19 sprawca najpierw zaatakował 12-latka, który przejeżdżał rowerem ulicą Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zmusił młodego rowerzystę do gwałtownego hamowania i zażądał wydania pieniędzy.

Zauważył to przypadkowy przechodzień, który starał się spłoszyć sprawcę. Nie ostudziło to jednak agresji napastnika, a przeciwnie – swoją agresję skierował on na 68-letniego staruszka. Pobił go tak dotkliwie, że złamał mu szczękę. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że ofiarę pobicia przewieziono do szpitala.

Policjanci z czechowickiego komisariatu już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on we krwi 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. W przeszłości zatrzymany karany był za kradzieże.

Dziś sprawcę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Prokurator nie przychylił się do wniosku Policji, zastosował wobec sprawcy dozór policyjny i polecił zwolnić zatrzymanego.

źródło: policja.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.