Wiadomości

  • 16 marca 2017
  • wyświetleń: 4512

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej

W marcu w sali strażnicy OSP Dziedzice, przeprowadzono kolejne gminne eliminacje "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej" pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej - 09.03.2017 · fot. Krzysztof Gazda, Mariusz Zelek, www.um.czechowice-dziedzice.pl


Tradycyjnie już, patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji po raz kolejny była Ochotnicza Straż Pożarna "Dziedzice".

W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych - I kategoria, gimnazjalnych - II kategoria i ponad gimnazjalnych - III kategoria. Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 32 uczestników eliminacji, w tym 12 uczestników I grupy wiekowej, 16 uczestników II grupy wiekowej i 4 uczestników III grupy wiekowej.

Uczestnicy eliminacji walczyli o prawo reprezentowania Gminy Czechowice-Dziedzice w poszczególnych kategoriach wiekowych, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju. W każdej kategorii wiekowej czekało tylko 1. miejsce na udział w eliminacjach powiatowych.

Egzamin oceniała pięcioosobowa komisja powołana przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie: bryg. Tadeusz Szkucik - Komendant Gminny OSP, Tadeusz Kapias - wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, Zbigniew Waloszczyk - Członek Prezydium Zarządu oddz. Powiatowego ZOSP RP w Bielsku Białej, Marcin Dziki - przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i Krzysztof Ryłko - Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej. Po sprawdzeniu testów przez komisję wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. W grupie II trzeba było zarządzić dogrywkę o miejsca 2. i 3., w formie kolejnego testu. Zaciętą rywalizację wygrał Kacper Kołoczek z GP nr 1 w Cz-Dz (MDP OSP DZIEDZICE) o 3 miejscu zadecydowała dogrywka ustna, w której najlepszy okazał się Janusz Szymon z ZS Ligota (OSP Ligota) , dogrywka ustna składała się z serii pięciu pytań.

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą została Łucja Londzin z ZS Zabrzeg (MDP OSP Zabrzeg), drugie miejsce zajęła Laura Micor ZS Zabrzeg (MDP OSP Zabrzeg), a trzeci był Grzegorz Kania SP 2 Ligota również z MDP OSP Zabrzeg. W kategorii szkół gimnazjalnych, najlepszym okazał się Adrian Zelek z ZS Ligota (MDP OSP Ligota). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach zwyciężyła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Bielsku-Białej Patrycja Wiewióra z(MDP OSP Ligota) i to ona będzie reprezentować gminę na eliminacjach powiatowych w tej kategorii.

2 miejsce zajął Mateusz Tokarczyk ZS Samochodowych Pszczyna (MDP OSP Zabrzeg) a 3 miejsce Katarzyna Mola L.O. im Marii Skłodowskiej Curie w Czechowicach Dziedzicach (MDP OSP Dziedzice)

Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych: Łucja Londzin w kategorii szkół podstawowych, Adrian Zelek w kategorii szkół gimnazjalnych i Patrycja Wiewióra w kategorii szkół ponad gimnazjalnych, będą reprezentować Gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się w Jaworzu.

Na koniec turnieju rozdano wszystkim uczestnikom nagrody które ufundowali: Urząd Miejski w Czechowicach Dziedzicach, Biuro ds. promocji powiatu bielskiego oraz OSP Dziedzice.

Krzysztof Ryłko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.