Wiadomości

  • 21 marca 2017
  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 5210

Władze gminy i województwa pomogą w wymianie kotłów

Gmina Czechowice-Dziedzice oraz władze województwa śląskiego będą realizować zadania, które pomogą mieszkańcom w wymianie kotłów węglowych.

Urząd Miejski zamierza zrealizować program wymiany kotłów węglowych na nowoczesne piece gazowe. Urzędnicy nie wykluczają również, że w przyszłości piece węglowe V klasy będą objęte dofinansowaniem ze środków budżetu gminy.

Władze województwa śląskiego także planują działania, które mają pomóc osobom fizycznym, będącym właścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Wiosną tego roku ma ruszyć druga edycja programu "Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji"

W ramach tego programu zakres rzeczowy inwestycji, na które możliwe jest uzyskanie dofinansowania będzie znacznie szerszy i obejmie również możliwość wymiany na niskoemisyjny kocioł węglowy V klasy. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj