Wiadomości

  • 18 marca 2017
  • wyświetleń: 2248

Udekorowano laureatów strażackiego konkursu

17 marca, w piątek o godzinie 10.00 w budynku Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ulicy Leszczyńskiej 43 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pod hasłem "Czad i ogień - budź czujność" organizowanym przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy przy współudziale Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Konkurs, PSP, straż pożarna
Udekorowano laureatów strażackiego konkursu. · fot. KP PSP Pszczyna


Na konkurs wpłynęło aż 347 prac: 97 prac w kategorii I- dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz 250 prac w kategorii II- dzieci w wieku od 8 do 16 lat.

Łącznie w trzech edycjach konkursu wzięło udział 1296 dzieci, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki takim inicjatywom możemy rozpowszechnić tematykę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, a także ostrzec przed zabójczym działaniem tlenku węgla. Cieszy nas fakt, że w tym roku udało się wyróżnić sporo przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych, które w swoich pracach w genialny sposób potrafiły zobrazować zagrożenie jakim jest czad.

9 marca jury, w którego skład weszli przedstawiciele bielskiej straży pożarnej, beskidzkiego cechu kominiarzy, urzędu miasta Bielsko-Biała oraz starostwa powiatowego wyłonili zwycięzców konkursu. Nie było to łatwe zadanie, bo prace były naprawdę świetne i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii oraz siedem nagród specjalnych.

Każdy ze zwycięzców poza nagrodami rzeczowymi (torby, pleckami, notesy, kubki, gry albumy) otrzymał dyplom. Następnie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania murów bielskiej strażnicy oraz mieli możliwość podziwiania panoramy miasta z drabiny mechanicznej.

Komendant Miejski bryg. Zbigniew Mizera podziękował dzieciom, nauczycielom oraz opiekunom za udział w konkursie. Dzięki takim inicjatywom możemy zainteresować tematem dzieci i młodzież, ponieważ ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą tlenek węgla może uratować życie ludzkie - powiedział komendant.

Nagrodzeni8 - 16 lat
1. Oliwia Niewiadomska (lat 9), Szkoła Podstawowa nr 3 w Bielsku-Białej.
2. Natalia Kluza (VI klasa) , Zespół Szkół w Wilamowicach.
3. Anna Zeman (10 lat) , Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach .

3 - 7 lat
1. Anna Szumska (7 lat), Przedszkole nr 25 w Bielsku-Białej.
2. Agata Koenig (6 lat), Przedszkole Publiczne w Świętoszówce
3. Olivia Nowak (6 lat), Przedszkole nr 33 w Bielsku-Białej .

Nagroda specjalna Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej dla Soni Prochownik (lat 8) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku.

Nagroda specjalna Beskidzkiego Cechu Kominiarzy w Bielsku-Białej dla Dominika Stwory (10 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla Klaudii Bartnickiej (8 lat) z Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej.

Nagroda specjalna Starosty Bielskiego dla Natalii Stawowczyk (16 lat) z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Czaniec i Piotra Pochwalskiego (15 lat) z Gimnazjum w Jasienicy .

Nagroda specjalna od redakcji miesięcznika "Mój Powiat" dla Weroniki Jonkisz (VI klasa) z Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i Kingi Burian (4 lata) z Przedszkola Publicznego w Świętoszówce .

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.