Wiadomości

  • 26 marca 2017
  • 27 marca 2017
  • wyświetleń: 8733

Łukasz Piszczek - jeden z najlepiej zarabiających polskich sportowców!

Po zimowej przerwie wróciły mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2018. Nasi piłkarze zgrali w niedzielę arcytrudne spotkanie na wyjeździe z Czarnogórą. W kadrze na ten mecz nie zabrakło oczywiście pochodzącego z Goczałkowic-Zdroju Łukasza Piszczka. I jak się okazało jego obecność w meczu była nieoceniona. Dzięki bramce Łukasza w 82 minucie meczu, Polska pokonała Czarnogórę 2:1. Mistrzostwa Świata 2018 coraz bliżej!

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek chętnie wspiera swój rodzinny klub. Dzięki niemu w Goczałkowicach-Zdroju pojawiła się szkółka Borussii Dortmund · fot. pless.pl


Co tu dużo pisać, Łukasz to filar reprezentacji Polski, jeden z najlepszych obrońców na świecie. A jeśli jest jednym z najlepszych to i sporo zarabia. Super Express opublikował właśnie zestawienie najlepiej zarabiających polskich sportowców w minionym roku. Łukasz Piszczek jest w nim w pierwszej dziesiątce!

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje oczywiście Robert Lewandowski, który według Super Expressu zarobił w 2016 roku ponad 82 miliony złotych i wyprzedza drugiego na liście Marcina Gortata o ponad 34 miliony. W tym doborowym towarzystwie znalazł się także Łukasz Piszczek, który za miniony rok zainkasował 9 milionów, co daje mu 9. pozycję.

W krótkiej charakterystyce piłkarza Super Express pisze, że to już 10. sezon prawego obrońcy reprezentacji Polski w Bundeslidze. 7 lat spędził w Borussii Dortmund, z którą ma ważny kontrakt do czerwca 2018 roku (pensja 2,4 mln euro rocznie). Przed mistrzostwami Europy podpisał kontrakt z firmą Krispol, producentem bram, rolet i okien. Zysk z reklam w ocenie Super Expressu to 0,5 mln zł. Łukasz Piszczek jeździ audi A8, pomaga pierwszemu klubowi LKS Goczałkowice-Zdrój i planuje otworzyć szkółkę w rodzinnej miejscowości - podaje Super Express.

Jeśli chodzi o zarobki Łukasza w 2016 roku, wyprzedza on wielu innych, znanych piłkarzy - m.in. Łukasza Fabiańskiego, czy Artura Boruca, a także czołowego kolarza świata Rafała Majkę.

Biorąc pod uwagę dotychczasową karierę Łukasza Piszczka, zajmuje on 13. pozycję w zestawieniu Super Expressu na najlepiej zarabiających polskich sportowców w XXI wieku. W latach 2007-2016 Łukasz zarobił w sumie 64,8 mln zł. W tym zestawieniu jest prawie na równi z Adamem Małyszem, który przez całą swoją karierę zarobił 68,9 mln zł.

Łukaszowi szczerze gratulujemy i podziwiamy, że mimo takich osiągnięć nie zapomina o swoim pochodzeniu i tak dumnie wspiera swój rodzinny klub. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że decyzja Łukasza o zakończeniu kariery w przyszłym roku nie jest jeszcze ostateczna.

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.