czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2006
  • wyświetleń: 1779

Prokuratura: Rafineria Czechowice współpracowała z

Katowicka ABW zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy na zlecenie mafii paliwowej pośredniczyli w kupowaniu w Rafinerii Czechowice komponentów do produkcji benzyny i oleju napędowego.

Kontrakty zdobywali dzięki łapówkom. Skarb Państwa stracił z tego tytułu 180 mln zł. W ręce oficerów katowickiej delegatury ABW wpadli dwaj biznesmeni - Robert W. i Adam M. Wczoraj byli przesłuchiwani w krakowskiej prokuraturze, która prowadzi największe śledztwo przeciwko mafii paliwowej.

Robert W. miał pośredniczyć w transakcjach pomiędzy mafią paliwową a Rafinerią Czechowice (wchodzi w skład grupy Lotos). Na zlecenie gangsterów załatwiał kontrakty na kupno produkowanej tam i nieobjętej akcyzą benzyny lakierniczej, benzyny nieodsiarczonej czy też komponentów do produkcji oleju napędowego.

Wyjeżdżające z Czechowic transporty chemikaliów trafiały do firm kontrolowanych przez mafię. Produkowano z nich paliwo sprzedawane potem w całej Polsce. W grę wchodzą dziesiątki milionów litrów nieobjętej akcyzą benzyny.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.