czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 13889

Koniec z korkami na ulicy Ligockiej! DK1 poprowadzona estakadą

Prima aprilis:

W przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 i ulicy Ligockiej w Czechowicach-Dziedzicach. Krajowa "jedynka" zostanie poprowadzona estakadą nad ulicą Ligocką. Inwestycja warta 40 milionów złotych usprawni przejazd drogą krajową nr 1, wyeliminuje również korki na ulicy Ligockiej.

Reklama

Skrzyżowanie DK1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Ministerstwo Rozwoju przysłowiowym rzutem na taśmę przyznało środki na przebudowę ważnego dla naszej gminy skrzyżowania DK-1 z ulicą Ligocką. Po rozstrzygnięciu przetargu, który GDDKiA ma ogłosić w drugim kwartale 2017 roku, rozpoczną się prace drogowe.

Inwestycja obejmuje budowę 400-metrowej estakady w ciągu drogi krajowej nr 1. Pod estakadą zostanie poprowadzona ulica Ligocka. Co ważne inwestycja obejmuje również budowę bezkolizyjnych zjazdów i wjazdów na drogę krajową, o co wnioskowali włodarze gminy.

Skrzyżowanie DK1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach
Skrzyżowanie DK1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Roboty drogowe rozpoczną się w 2018 roku. GDDKiA zapowiada, że prace będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu. Inwestycja wymaga wykupów kilku nieruchomości, przez które zostaną poprowadzone zjazdy i wjazdy na estakadę. Prace mają zakończyć się w połowie 2019 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.