czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2006
  • wyświetleń: 1614

Bestwina: Urzędnicze fałszerstwo

Na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata skazał Sąd Rejonowy w Pszczynie urzędnika z Bestwiny, który dopuścił się fałszerstwa. Jan D. - emerytowany pracownik Urzędu Gminy w Bestwinie podpisał się pod protokołem wizji lokalnej, która miała zostać przeprowadzona na terenie prywatnej działki w Bestwinie.

Urzędnicy mieli sprawdzić czy garaż został dobudowany do budynku mieszkalnego zgodnie z prawem. Urzędnik postanowił jednak ułatwić sobie pracę - wizji nie przeprowadził, ale dokument z przeprowadzenia jej sporządził, podpisał się pod nim i złożył podpis w "imieniu" koleżanki z urzędu.

Pod dokumentem widnieje również podpis mojego męża, który w absolutnie żadnej wizji nie uczestniczył - mówi Jolanta Świerczyńska właścicielka garażu, wokół którego wybuchła afera.

Do końca wierzył w swego urzędnika były wójt gminy Bestwina. Antoni Grygierzec nie był zbulwersowany oszustwem, do jakiego doszło w kierowanym przez niego urzędzie, ale oskarżeniem jego podwładnego...

Wiara wiarą, ale autentyczność podpisów złożonych pod protokołem sporządzonym przez Jana D. podważyła biegła-grafolog. Skazany, emerytowany już urzędnik nie zgadza się z wyrokiem i złożył apelacje.

Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.