Wiadomości

  • 2 marca 2017
  • wyświetleń: 1126

Spotkanie nt. bezpieczeństwa - dzielnicowi uczyli dzieci w kinie

Czechowickie kino zamieniło się na kilka godzin w wyjątkowo bezpieczne miejsce, gdzie miejscowi dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bestwince. Mł. asp. Kamil Chrapek wraz z mł. asp. Krzysztofem Jarczokiem z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali porad policjantów.

Z dzielnicowymi w kinie o bezpieczeństwie
Z dzielnicowymi w kinie o bezpieczeństwie - 03.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie odbyło się w ramach programu Akademia Filmowa 2016-2017 semestr II, realizowanego przez miejscowe Multikino. Dzielnicowi spotkali się z uczniami przed projekcją filmu "Phantom Boy", którego głównym bohaterem jest chłopiec obdarzony super mocami. Chłopiec pomaga przykutemu do wózka inwalidzkiego policjantowi w aresztowaniu szefa mafii.

Dzielnicowi mł. asp. Kamil Chrapek oraz mł. asp. Krzysztof Jarczok z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przypomnieli uczniom klas IV o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego oraz zaznajomienie z zagrożeniami, które mogą ich spotkać nie tylko na drodze, ale także w miejscu zamieszkania, czy podczas zabawy. Policjanci tłumaczyli też, jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu. Mówili także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz zagrożeniach, jakie niesie wirtualny świat. Uczniowie z uwagą wysłuchali porad dotyczących zagrożeń, jakie mogą nieść kontakty z obcymi osobami.

W czasie spotkania dzielnicowi przybliżyli uczniom specyfikę swojej pracy. Zaprezentowali również policyjny sprzęt, który używany jest w codziennej służbie.

Z dzielnicowymi w kinie o bezpieczeństwie
Z dzielnicowymi w kinie o bezpieczeństwie - 03.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.