Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3365

Policjanci będą mogli podejmować czynności służbowe w maskach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Policjanci dużą część czasu swojej służby spędzają na wolnym powietrzu. W warunkach zanieczyszczenia może to niekorzystnie odbić się na ich zdrowiu. Dlatego do jednostek śląskiej policji trafiło 2200 masek przeciwsmogowych, zakupionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

maska antysmogowa
Policjanci będą mogli podejmować czynności służbowe w maskach · fot. KPP Żywiec


Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła 2200 masek zabezpieczających przed smogiem. Są to półmaski filtrujące spełniające polskie normy oraz wytyczne europejskie. Ich klasę filtracji określa się jako FFP3, co oznacza ochronę przed cząstkami stałymi i ciekłymi, pyłami, dymem i mgłą do 30 krotności najwyższego stężenia dopuszczalnego.

Koszt zakupu masek to ponad 9400 złotych. Maski zostały przekazane z magazynów komendy wojewódzkiej do jednostek terenowych naszego województwa i mogą być wykorzystywane przez policjantów. Decyzję o ich użyciu pozostawiono jednak samym mundurowym - mogą oni skorzystać z maski, jeśli sami uznają, że zachodzi taka potrzeba.

maska antysmogowa
Policjanci będą mogli podejmować czynności służbowe w maskach · fot. KPP Żywiec


Zakup masek był konsekwencją zapotrzebowania ze strony mundurowych w okresie szczególnego nasilenia smogu. W przypadku wykorzystania aktualnie zakupionej partii masek, śląska policja jest gotowa do zamówienia kolejnej transzy, tak aby policjanci dysponowali maskami i używali wtedy, kiedy ich zdrowie może być narażone na szwank.

ab / czecho.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.