Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2017
  • 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6810

Jubileusz 30-lecia 1 ŚDHS "Wachlarz" z Czechowic-Dziedzic

W sobotę, 17 czerwca odbył się jubileusz 30-lecia działalności 1 Środowiskowej Drużyny Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz" działającej w Hufcu ZHP Czechowice-Dziedzice.

Wachlarz, jubileusz
Jubileusz 30-lecia 1 ŚDHS "Wachlarz" · fot. ŚDHS Wachlarz


Podczas obchodów nie zabrakło atrakcji - odbyły się zabawy dla dzieci, gra terenowa, grupa tancerek z Miejskiego Domu Kultury zaprezentowała swoje umiejętności, każdy z obecnych mógł złożyć wpis do kroniki drużyny, aby zapisać się na kartach historii. Goście mogli wrócić wspomnieniami do dawnych lat i odszukać się na starych zdjęciach - ich wystawę przygotowali poprzedni drużynowi "Wachlarza".

Głównym punktem jubileuszu był kominek, "wieczór wspomnień", na którym każdy z drużynowych opowiedział swój kawałek historii, który tworzył razem z drużyną. Nie zabrakło pląsów i śpiewów oraz podziękowań.

Ważnym punktem kominka było wręczenie przez Sekretarza Miasta Marka Gazdę polarów drużyny sfinansowanych przez Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice. Polary będą noszone z dumą przez harcerzy!

Całość jubileuszu zakończył pyszny tort, odśpiewanie sto lat oraz pokaz Harcerskiego Klubu Specjalnościowego "Zakręceni", podczas którego mogliśmy obserwować taniec z ogniem.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, przedstawicielom Urzędu Miasta, Chorągwi Śląskiej, Komendy Hufca, gościom ze Światowego Zrzeszenia Żołnierzy Armii Krajowej. Dziękujemy za obecność rodzicom, przyjaciołom drużyny oraz wszystkim obecnym.

ŚDHS Wachlarz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.