Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3577

Mieszkańcy osiedla Górne otrzymali negatywną odpowiedź od starosty

Mieszkańcy osiedla Górne w Czechowicach-Dziedzicach otrzymali negatywną odpowiedź od Starosty Powiatowego dotyczącą remontu ulic Kopernika i Mazańcowickiej. Mieszkańcy nie składają jednak broni.

Na przełomie 2016/2017 miała miejsce akcja zbierania podpisów mieszkańców osiedla Górne w sprawie remontu dróg powiatowych leżących w zachodniej części osiedla, tj. ulic Kopernika i Mazańcowickiej. Po zebraniu ok. 200 podpisów petycja wraz z uzasadnieniem, dokumentacją fotograficzną i listą podpisów została złożona na ręce Starosty Powiatowego.

20.03.2017 r. Starosta Powiatowy odniósł się do petycji w liście kierowanym do organizatorów akcji. Niestety jego odpowiedź jest negatywna i uzasadniona w podsumowaniu wiadomości:

"Aktualnie w opracowaniu jest siedem projektów technicznych na przebudowy/rozbudowy dróg (z czego trzy dotyczą odcinków na terenie gminy Czechowice-Dziedzice), a kilka ma już ważne pozwolenia na budowę. Tak więc w 3 kolejnych latach, tj. w okresie ważności decyzji zatwierdzających projekty i udzielających pozwolenia na budowę, konieczne będzie zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na ich realizację.

Dlatego też z przykrością informuję, że na chwilę obecną nie mogę składać Państwu wiążących deklaracji, co do terminów i możliwości rozpoczęcia procesu inwestycyjnego w odniesieniu do wnioskowanych ulic.

Nie mniej jednak będziemy czynić starania, aby w miarę możliwości, w zakresie remontów bieżących, poprawiać stan techniczny nawierzchni."

Całą treść pisma można odczytać na stronie www.czechowicegorne.pl. Organizatorzy akcji nie składają jednak broni. Pamiętając "batalię" o ekrany dźwiękochłonne przy DK1, z optymizmem, lecz także z cierpliwością, będą forsować w Starostwie Powiatowym włączenie projektu remontu ulic Kopernika i Mazańcowickiej na lata 2020-2023.

Chyba, że do tego czasu ww. drogi powiatowe ulegną całkowitemu zniszczeniu, przy wzmożonym ruchu samochodów osobowych i ciężkich pojazdów z materiałami budowlanymi przeznaczonymi na budowę nowych domów w coraz bardziej popularnej pod względem mieszkaniowym dzielnicy Czechowice-Górne.

ab / czecho.pl, źródło: czechowicegorne.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.