czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5101

Młodzi czechowiczanie z wizytą w komisariacie

Młodzi czytelnicy Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili miejscową jednostkę policji, gdzie zostali wtajemniczeni przez zastępcę komendanta komisariatu, podinsp. Sławomira Walczaka oraz dzielnicowych mł.asp. Kamila Chrapka i mł.asp. Krzysztofa Jarczoka w arkana policyjnej służby.

Młodzi czechowiczanie z wizytą w komisariacie - 31.03.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Zaproszone dzieci to wyróżnieni uczestnicy organizowanej co roku przez bibliotekę publiczną akcji pn. "Noc z Andersenem". Podczas wizyty mali goście mogli obejrzeć wnętrza komisariatu, przyjrzeć się pracy policjantów na różnych stanowiskach, a także obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, w tym radiowóz policyjny.

Niewątpliwą atrakcją była wizyta w Wydziale Kryminalnym, gdzie uczestnicy spotkania mogli przekonać się jak działa "lustro weneckie" oraz jak zdejmuje się odciski palców. Młodzi ludzie mogli też poczuć się jak szef czechowickich stróżów prawa zasiadając w fotelu zastępcy komendanta komisariatu.

Dzieci wysłuchały również porad policjantów dotyczących ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad poruszania się po drogach publicznych. Dzielnicowi zwracali przy tym szczególną uwagę na wpływ noszenia odblasków na widoczność pieszego, a tym samym na zwiększenie jego bezpieczeństwa.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.