Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3339

Z młodzieżą Gimnazjum Publicznego nr 1 o cyberprzemocy

W dzisiejszych czasach rzeczywistość wirtualna jest dla młodych ludzi równie ważna jak ta realna i to właśnie w świat internetu przenoszonych jest wiele aktywności codziennego życia. Zakupy, bankowość internetowa, rozrywka, czy utrzymywanie relacji interpersonalnych to płaszczyzny, w których sieć może nam wiele zaoferować. Jednak beztroskie, czasem wręcz bezmyślne korzystanie z internetu może wyrządzić też wiele szkód.

policja, gimnazjum 1
Z młodzieżą Gimnazjum Publicznego nr 1 o cyberprzemocy · fot. KMP Bielsko-Biała


Dostrzegając te zagrożenia policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach spotkali się w miniony czwartek z uczniami gimnazjum nr 1, aby wskazać im niebezpieczeństwa, jakie mogą na nich czyhać w wirtualnym świecie. Młodym ludziom został przybliżony temat cyberprzemocy, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy rówieśniczej, przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci.

Uczniom zwrócono również uwagę na inne zagrożenia płynące z korzystania z internetu, w tym na szkodliwe treści mające destrukcyjny wpływ na psychikę młodego człowieka, czy złośliwe oprogramowanie, jakie mogą nieświadomie zainstalować na urządzeniach mobilnych lub komputerze. Policjanci przedstawili także zasady odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Dla wzmocnienia przekazu z jakim przyszli mundurowi, młodzież obejrzała film edukacyjny dotyczący cyberprzemocy.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.