Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2017
  • 24 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 8433

[WIDEO] 42. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

Pomimo niesprzyjającej aury, rowerzyści zjawili się w niedzielę rano przed bielskim ratuszem, żeby wyruszyć w 42. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Załamanie pogodny sprawiło, że na rajdzie pojawiło się niewiele ponad 700 osób. O godz. 9:30 po tradycyjnym odliczaniu i przy dźwiękach dzwonków rowerowych peleton ruszył z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej na trasę pierwszego etapu o długości 12,5 km, do Bestwiny na tereny rekreacyjne przy ul. Krakowskiej, po drodze zmagając się z burzą śnieżną, która przeszła nad głowami pedałujących.

W Bestwinie uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarza gminy wójta Artura Beniowskiego oraz orkiestrę dętą. Cyklistom na półmetku towarzyszyła gorąca atmosfera dodatkowo podgrzewana podczas rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez gospodarzy.

Po przerwie peleton rowerzystów podążył na trasę drugiego etapu o długości 19 km na metę rajdu usytuowaną w Bielsku-Białej na terenie ZIAD-u. Tym razem rowerzyści nie musieli zmagać się ze śniegiem i deszczem, bo większość trasy pokonali w nieśmiało zerkającym na nich słońcu. Na mecie peleton został powitany przez zespół taneczny Mad Moves z DK Włókniarz który zawładnął sceną rajdową przykuwając uwagę swoim występem.

Loading...

aka, ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.