czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2017
  • 18 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 4519

Nasze miasto na 50. miejscu w kraju pod względem łatwości dojazdu

W ramach raportu #siężyje ponad 140 tys. respondentów z całego kraju odpowiadało na pytanie: czy jesteś zadowolony z tego, jak ci się dojeżdża do pracy, szkoły czy na zakupy? Czechowice-Dziedzice w rankingu zajęły 50. miejsce wśród małych miast (do 50 tys. mieszkańców).

Reklama

Skrzyżowanie DK1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach
Skrzyżowanie DK1 z ulicą Ligocką w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Ankietowanych poproszono o ustosunkowanie się do stwierdzenia: "Z mojego miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy i szkoły" i poproszono ich, aby ocenili tę wypowiedź w skali od 1-7, gdzie 1 oznaczało "zupełnie się nie zgadzam", a 7 "w pełni się zgadzam".

Miasta województwa śląskiego zdominowały kategorię dla dużych - od 50 do 300 tys. mieszkańców. Listę otwierają z wynikiem 6,09 pkt. Tychy. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Gdyni (6,08) oraz Chorzowa (6,0). W pierwszej dziesiątce ulokowały się jeszcze Piekary Śląskie (4. miejsce - 5,96), Ruda Śląska (6. miejsce - 5,95) oraz Żory (9. miejsce - 5,88). Bielsko-Biała z wynikiem 5,83 zajęła 14. miejsce. W zestawieniu wzięto pod uwagę 78 miast.

Czechowice-Dziedzice uwzględnione zostały w ranking małych miast. Zajęły 50. miejsce z wynikiem 5,59. Najwyżej w Polsce znalazła się Rabka-Zdrój (wynik: 6,29). W województwie śląskim nasze miasto wyprzedziły jeszcze: Radzionków, Czeladź, Knurów, Łaziska Górne, Żywiec, Ustroń, Cieszyn.

Badanie zostało zrealizowane na przełomie września i października 2016 roku metodą wywiadów internetowych przez serwis Otodom we współpracy z OLX. Wzięło w nim udział 141.193 respondentów z całej Polski.

aka / czecho.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.