Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6861

Pożar warsztatu samochodowego przy ulicy Kopernika

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły wczoraj pożar, który w jednym z warsztatów samochodowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Informacja o pożarze została przyjęta o godzinie 11.50, Gdy jednostki PSP i OSP dotarły na miejsce zdarzenia, paliło się wnętrze wolno stojącego warsztatu naprawczego. Pożarem objęta była część podsufitowa oraz wyposażenie pomieszczenia. Strażacy po stłumieniu płomieni przystąpili do oddymiania i wietrzenia pomieszczenia, które dodatkowo przeszukano.

Dwóch pracowników warsztatu ewakuowało się na zewnątrz budynku przed dojazdem zastępów. Następnie przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych części poszycia dachowego, celem likwidacji ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Spalone elementy oraz przedmioty wyniesiono na zewnątrz budynku.

Jako jedną z pierwszych przyczyn pożaru (osoby zgłaszające widzące zdarzenie z pewnej odległości) podawano wybuch butli z gazem. Po sprawdzeniu oraz na podstawie informacji otrzymanych od pracowników warsztatu ustalono, że prawdopodobnie pożar był wynikiem zapalenia się gazu z rozszczelnionego zaworu zbiornika LPG wymontowanego z auta. W wyniku tego zdarzenia niegroźnie poszkodowani zostali dwaj mężczyźni.

Działania zakończono po godzinie 13.00. W Wyniku pożaru nadpaleniu uległa część dachu oraz spaleniu uległ regał z elementami wyposażenia pomieszczenia. Na miejscu była obecna policja, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające oraz pogotowie ratunkowe.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.