Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2017
  • 22 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 12098

Nowy, ogólnodostępny alkomat w czechowickim komisariacie

W Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicachw w ramach programu Profilaktyki Uniwersalnej "Bezpieczni na drodze" Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Nowy, ogólnodostępny alkomat w czechowickim komisariacie - 18.04.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


We wtorek w recepcji czechowickiego komisariatu przy ul. Mickiewicza 1, zamontowane zostało ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz każdy kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym jednostki. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać od dyżurnego jednostki jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

W oficjalnym przekazaniu urządzenia uczestniczyli: komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach mł. insp. Piotr Sołtysik, burmistrz miasta Czechowice-Dziedzice Marian Błachut wraz ze swoim zastępcą Maciejem Kołoczkiem oraz przedstawiciele rady miasta oraz działających w mieście komisji.

Alkomat został ufundowany przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Urządzenie przekazano w ramach umowy darowizny pomiędzy zastępcą burmistrza Maciejem Kołoczkiem i zastępcą komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrem Kucią. Jego koszt to 2210 zł.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.