Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3294

Dzielnicowi zachęcają do korzystania z nowoczesnych form kontaktu

Podczas obchodów swoich rejonów dzielnicowi z powiatu bielskiego i Bielska-Białej rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją. Aplikacja "Moja komenda" to mobilna wyszukiwarka niezbędnych informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych. Umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

Szybkie nawiązanie kontaktu z dzielnicowymi jest możliwe dzięki aplikacji "Moja komenda", która powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu.

Aplikacja "Moja komenda" zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Uwzględnia też dodatkowe jednostki, takie jak rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Dostępna jest na telefony z Androidem i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Informacja o tej formie kontaktu z Policją rozpowszechniana jest przez dzielnicowych podczas spotkań z mieszkańcami. W trakcie obchodu swoich rejonów policjanci rozdają ulotki i plakaty. Informują o zaletach korzystania z aplikacji. Jak prosto i szybko ją zainstalować, a także jak intuicyjne z niej korzystać. Pamiętajmy, że nie jest to jedyna forma kontaktu z Policją. Funkcjonariusze propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową http://www.bielsko.slaska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe. Nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.

Do chwili obecnej poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa bielscy policjanci otrzymali ponad 3400 zgłoszeń. Najwięcej dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowej organizacji ruchu drogowego. Kolejna zgłaszana kategoria dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefony alarmowe 997 lub 112.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.