czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2017
  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 5130

XVI Spotkania Artystyczne Przedszkolaków gminy Czechowice

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na XVI Spotkania Artystyczne Przedszkolaków gminy Czechowice-Dziedzice. Wezmą w nich udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy, czyli ok. 500 dzieci. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od 2002 roku. Od pierwszej do piętnastej edycji wystąpiło w nich około 8300 przedszkolaków.

- Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego - informują organizatorzy.

Dla dzieci, oprócz radości występowania na scenie, liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu. Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki.

Inicjatorkami i współorganizatorkami Spotkań są nauczycielki: Anna Kruczek i Urszula Siudak oraz dyrektor MDK Bolesław Folek. "Dobrym duchem" Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała muzyczną wizytówkę imprezy, czyli "Sygnał Przedszkolaków", towarzyszący podczas występów już od 2004 roku. Za to bardzo jej dziękujemy.

Patronat honorowy sprawuje burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Partnerami są: Sklep Kseroteka Czechowice-Dziedzice, Sklep "Świat Zabawek BRN", Mikrotekst Adam Waleczek.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.