czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 maja 2017
  • wyświetleń: 2289

Trzeba poczekać na rozbudowę oświetlenia przy ul. Lisiej w Zabrzegu

Ulica Lisia w Zabrzegu będzie przebudowana. Nie oznacza to jednak, że wykonane zostanie nowe oświetlenie. Na

- Kilka lat temu z sąsiadami skierowaliśmy pismo do Urzędu Miejskiego odnośnie doświetlenia ul. Lisiej w Zabrzegu. Chodziło o zamontowanie dodatkowej lampy na słupie, w celu poprawy bezpieczeństwa. Chciałbym się dowiedzieć, czy byłaby możliwość wykonania takiej inwestycji razem z budową nowej drogi - zapytał burmistrza jeden z mieszkańców ul. Lisiej.

Jak się okazuje, zadanie inwestycyjne pn. "Budowa odcinka ul. Lisiej w Zabrzegu" nie obejmuje dobudowy oświetlenia. Po zakończeniu objętych umową robót (termin zakończenia mija 30 czerwca), lampa oświetlająca dotychczasowe skrzyżowanie z ul. Lisią, zabudowana w ciągu ul. Jeleniej, zostanie przeniesiona na skrzyżowanie z nowym odcinkiem ul. Lisiej.

- We wnioskowanej kwestii zamontowania kolejnej lampy, Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wystąpi do Tauron-Dystrybucja S.A. o wydanie warunków technicznych dla takiego zadania. Dopiero po ich uzyskaniu możliwa będzie analiza kosztów i rozważenie decyzji o ewentualnej realizacji wnioskowanej rozbudowy oświetlenia - odpowiedział burmistrz Marian Błachut. - Nie przesądzając dzisiaj o wyniku tych ustaleń pragnę zwrócić uwagę, że zadanie tego rodzaju kwalifikowane jest w budżecie gminy jako wydatek inwestycyjny, a jego realizacja wymaga zgody Rady Miejskiej, wyrażonej w drodze uchwały - dodał.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.