czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 maja 2017
  • wyświetleń: 3810

Czechowiccy policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o cyberprzemocy

W czwartek, 27 kwietnia czechowiccy policjanci spotkali się z uczniami Gimnazjum Publicznego nr 2, by porozmawiać o cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej młodzieży.

Czechowiccy policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o cyberprzemocy - 27.04.2017 · fot. Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Janusza Kusocińskiego


Wirtualny świat coraz bardziej przenika do świata rzeczywistego. Czasem mamy wrażenie, że dla młodych ludzi jest on ważniejszy. Telefon, Internet są niezbędnymi urządzeniami w codziennym funkcjonowaniu. Zdajemy sobie sprawę, że cyfrowa technika pomaga nam w różnych dziedzinach życia i trudno się bez niej obejść. Jednak czy zawsze tak jest? Coraz częściej słyszymy o cyberprzemocy.

W związku z narastającym problemem, 27 kwietnia uczniowie GP nr 2 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z czechowickiego komisariatu aspirantem sztabowym Romanem Trojanem i młodszym aspirantem Krzysztofem Jarczokiem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na uczestników wirtualnego świata. Funkcjonariusze poinformowali o konsekwencjach wynikających z bezmyślnego korzystania z urządzeń mobilnych. Z wielką uwagą gimnazjaliści wysłuchali informacji o odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

Podsumowaniem spotkania była projekcja filmu edukacyjnego o cyberprzemocy.

Gimnazjum Publiczne nr 2

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.