Wiadomości

  • 5 maja 2017
  • wyświetleń: 7943

"Czas zaorać socjalizm" - sukces gry karcianej autorstwa czechowiczanina

Czechowiczanin Mateusz Hereda wspólnie z kolegami stworzył kolekcjonerską grę planszową pt. "Czas zaorać socjalizm".

"Czas zaorać socjalizm"
fot. www.facebook.com/Karcianka


Mateusz Hereda od zawsze interesował się polityką oraz grał we wszelkiego rodzaju gry. W marcu 2014 roku wpadł na pomysł, by połączyć obie te pasje i założył fanpage na Facebooku, na który wrzucał stworzone przez siebie karty. Na samym początku robił to dla żartu, jednak zainteresowanie kartami przerosło jego najśmielsze wyobrażenie. Widząc tempo przybywania like'ów na stronie postanowił działać. I tak zrodził się pomysł wydania pierwszej politycznej gry w Polsce - "Czas Zaorać Socjalizm". Mateusz zebrał ekipę, która rozpoczęła pracę nad grą. Po stworzeniu setek grafik oraz przegraniu niezliczonej liczby godzin luźny pomysł przerodził się w grę, w której z przymrużeniem oka ścierają się polityczni wrogowie."Czas Zaorać Socjalizm" to nietypowe połączenie karcianki z planszówką, które przeniesie Cię w sam środek odwiecznego konfliktu między socjalistami a wolnorynkowcami. W "Czas Zaorać Socjalizm" może grać 2 lub 4 graczy. Każdy dysponuje talią, którą sam wcześniej zbudował. Liczba dostępnych kart pozwala na nieskończone eksperymenty w składaniu decka, dzięki czemu każda kolejna partia różni się od poprzedniej. Oczywiście gra naszpikowana jest czołowymi przedstawicielami walczących ze sobą frakcji, jak i innymi nawiązaniami do prawdziwych wydarzeń.

Rozgrywka w dużym uproszczeniu polega na wykładaniu kart na specjalnie przygotowaną planszę, po której gracze poruszają się jednostkami lewicy i prawicy walcząc między sobą w systemie turowym. Dzięki temu gra nabrała unikalnego elementu strategicznego. Każdy ruch jednostki musi być przemyślany, bowiem chwila nieuwagi może sprowadzić śmierć na naszego wojownika. Zwycięża ten, kto wcześniej pozbawi wroga wszystkich 10 punktów życia.


BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.