czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 maja 2017
  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 13564

Można dostać do 6 tys. na wymianę kotła - przedłużono nabór wniosków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Za nami:

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że do dnia 31 maja br. został wydłużony nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Czechowice-Dziedzice na rok 2017".

piec
Wymień kocioł węglowy na gazowy. Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródła ciepła! · fot. czecho.pl


W programie wziąć udział będą mogli jedynie właściciele budynków jednorodzinnych chcący zlikwidować nieekologiczny kocioł węglowy i zastąpić go kotłem gazowym. Z programu wyłączone będą kotły węglowe, które uzyskały dofinansowanie z budżetu Gminy w poprzednich latach.

Warunkiem udziału w programie jest:
  • złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na nowy kocioł opalany gazem ziemnym.
  • posiadanie prawa własności lub współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby ubiegającej się o udział w Programie), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji,
  • posiadanie funkcjonującego, nieekologicznego źródła ciepła, przeznaczonego do likwidacji zgodnie z zasadami Programu,
  • złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.


Wysokość dofinansowania do wymiany kotłów będzie wynosić 60% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000 zł.

Wypłata kwoty dotacji nastąpi pod warunkiem przyznania Gminie Czechowice-Dziedzice dofinansowania realizacji zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wnioski składać można w terminie od 8 do 22 maja 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Plac Jana Pawła II 1, sala 003 (przyziemie) w godzinach:
  • poniedziałek, wtorek, środa i czwartek od 8.00 do 17.00
  • piątek od 8.00 do 15.00


Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 - osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32 214-71-04 lub 32 214-71-69.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj