Wiadomości

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 5114

IV edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic

W Katolickim Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się IV edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic pod nazwą "Moje Miasto". Honorowy patronat nad rywalizacją uczniów najstarszych klas szkół podstawowych objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

IV edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic - 04.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Celem turnieju była popularyzacja wiedzy o mieście, rozbudzanie zainteresowań historią małej ojczyzny wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy. W pierwszej części konkursu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Izby Regionalnej, a następnie mimo niesprzyjającej aury na autokarową wycieczkę do najstarszej części naszego miasta m.in. do Pałacu Kotulińskich i kościoła Św. Katarzyny. Po powrocie do Katolickiego Gimnazjum uczniowie rywalizowali odpowiadając na pytania i rozpoznając obiekty historyczne na starych fotografiach.

I miejsce zdobyła drużyna reprezentująca Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach. Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu. Trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach.

Laury zwycięzcom wręczył Burmistrz Marian Błachut, podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu przekazał Jacek Cwetler kustosz Izby Regionalnej i przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Fundatorami nagród byli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic i Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.