czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2006
  • wyświetleń: 943

Światowy Dzień bez Papierosa

Światowy Dzień bez Papierosa
fot. internet


31 maj to Światowy Dzień bez Papierosa, który w tym roku przebiega pod hasłem „Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie!” Faktem jest, że palenie papierosów zawsze i w każdej ilości prowadzi do uszkodzenia zdrowia.

Koncerny tytoniowe robią wszystko, aby utrzymać klientów i wmówić im, że mogą palić mniej szkodliwe papierosy. Mowa o wyrobach „light”, oferują produkty o „zdrowszym” wizerunku np. owocowym smaku w estetycznym i atrakcyjnym opakowaniu.

Producenci wyrobów tytoniowych wydają rocznie 6 miliardów dolarów by zachęcić młodzież do palenia wmawiając im, że dzięki temu są bardziej atrakcyjni, seksowni czy stają się ludźmi sukcesu. Co dostają w zamian: uzależnienie, niszczą swój własny organizm i ponoszą koszty.

Ocenia się, że rocznie Polacy wydają na papierosy około 16 miliardów złotych. Światowe wydatki na palenie tytoniu to około 400 miliardów dolarów rocznie.

Palenie papierosów jest w Polsce przyczyną co drugiego zgonu mężczyzn w wieku 35-69 lat - jesteśmy niestety pod tym względem światowym liderem. Skutki palenie są oczywiste i wiążą sie z układem krażenia, oddechowym, mają wpływ na płodnośc czy imptencję, nie wspominając już o zatruwaniu swojego otoczenia, bliskich a zwłaszcza dzieci.

Może właśnie taki dzień jak dzisiaj to dobry dzień na postanowienia i na rzucenie...

A. A. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.