czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2017
  • 15 maja 2017
  • wyświetleń: 5721

Spory sukces Czechowic-Dziedzic w ogólnopolskim rankingu ZPP

Wysokie, piąte miejsce w kraju i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Marian Błachut, ranking, puchar
Najlepsi na Śląsku, na piątym miejscu w Polsce! Gmina utrzymała wysoką pozycję w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wyróżnienie w Rankingu za 2016 rok nasza Gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. To powtórzenie bardzo dobrego wyniku z ubiegłego roku, a Czechowice-Dziedzice od lat utrzymują się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

Puchary, dyplomy i statuetki trafiły do najlepszych gmin, miast na prawach powiatu i powiatów podczas XXI Ogólnego Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich. W Kołobrzegu, gdzie odbywało się tegoroczne Zgromadzenie Ogólne ZPP, włodarze nagrodzonych samorządów, a wśród nich Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, odebrali dyplomy i pamiątkowe puchary.

Konkurs ZPP jest bezpłatny i dobrowolny. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kolejność na liście uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie oraz sprawne wydawanie środków zewnętrznych, pochodzących zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, opracowanie sektorowej (tematycznej) Strategii Rozwoju Gminy oraz działania promujące edukację, kulturę i sport.

Dyplom, ranking


Ranking Gmin i Powiatów prowadzony jest po patronatem medialnym tygodnika "Newsweek Polska", Magazynu Gospodarczego "Fakty" oraz dziennika ZPP "Warto Wiedzieć".

Gmina Czechowice-Dziedzice jest w nim notowana od 2010 roku i zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej klasyfikacji. Tegoroczne, wysokie miejsce Czechowic-Dziedzic, oznacza dla gminy utrzymanie ubiegłorocznej, piątej pozycji w prestiżowym Rankingu.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.