czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2017
  • 18 maja 2017
  • wyświetleń: 9961

Burmistrz Marian Błachut skierował komunikat do właścicieli psów

- Psy ras uznawanych za agresywne, wyprowadzane poza teren posesji powinny być w kagańcach - przypomina na stronie urzędu burmistrz Marian Błachut.

pies, bokser, zwierzę, zwierzak, czworonóg
Psy pozostające bez nadzoru lub opieki będą wyłapywane i przewożone do schroniska. · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W ostatnim czasie nasiliły się sygnały o błąkających się po Czechowicach-Dziedzicach psach. Wspominaliśmy o tym w osobnych artykułach. Teraz kwestię związaną z opieką nad zwierzętami poruszył również burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Marian Błachut, opierając się na uchwale z 2015 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, przypomniał, że osoby utrzymujące psy zobowiązane są do wyprowadzania psów wyłącznie na uwięzi poza teren ogrodzenia swojej nieruchomości lub mieszkania, a psów ras uznawanych za agresywne w kagańcach.

- W przypadku stwierdzenia psów pozostających bez nadzoru lub opieki, zwierzęta te będą wyłapywane i przewożone do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej przy ul. Reksia 48, a właściciel zostanie ukarany mandatem - czytamy an stronie magistratu. dalej informuje się, że koszty transportu i pobytu psa w schronisku również pokrywa właściciel psa, na zasadach określonych w cenniku schroniska.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.