Wiadomości

  • 19 maja 2017
  • wyświetleń: 6470

Gmina Czechowice-Dziedzice przekazała policji opaski odblaskowe

Tysiąc opasek odblaskowych z logotypami Czechowic-Dziedzic oraz Policji, ufundowanych przez Gminę, zostało przekazanych stróżom prawa z czechowickiego Komisariatu Policji. Opaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Gmina Czechowice-Dziedzice przekazała policji opaski odblaskowe - 05.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Opaska odblaskowa to element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Czechowiccy policjanci od lat prowadzą wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy działania edukacyjne dotyczące, między innymi, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Gmina Czechowice-Dziedzice postanowiła je wesprzeć, finansując zakup opasek odblaskowych, które za pośrednictwem dzielnicowych z czechowickiego Komisariatu Policji, będą przekazywane uczniom placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

- Cieszy nas, że w taki sposób możemy wesprzeć działania naszej policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy - podkreślał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, w czasie uroczystego przekazania opasek na ręce podinspektora Sławomira Walczaka, Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. W krótkim spotkaniu w Urzędzie Miejskim udział brał również zastępca burmistrza Maciej Kołoczek oraz dwaj dzielnicowi z czechowickiego komisariatu policji.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.