Wiadomości

  • 21 maja 2017
  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5208

"Decydujesz, pomagamy" - 80 tys. zł na realizację społecznych projektów

Za nami:

Startuje III edycja programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" skierowanego do lokalnych społeczności. Etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych będzie trwał do 30 czerwca. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane, ponownie zadecydują klienci Tesco. Organizacje z województwa śląskiego otrzymają w sumie 16 grantów o łącznej wartości 80.000 zł.

Program jest otwarty dla każdego. Swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne - czyli minimum 3 osoby, które chcą podjąć wspólne działania, a nie posiadają osobowości prawnej. Grupa nieformalna może powstać specjalnie na potrzeby udziału w programie.

Zakres działań objętych programem jest bardzo szeroki: zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół szeroko rozumianej poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Wnioski mogą dotyczyć m.in. ożywiania przestrzeni publicznej, edukacji dzieci i młodzieży, ochrony zdrowia i promocji aktywnego trybu życia czy stanowić odpowiedź na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

- Z dumą i radością patrzymy na to, jak pomysły jeszcze niedawno zapisane na papierze zamieniają się w place zabaw, ogrody czy pomoc medyczną. Oddolne działania mają wielką siłę i docierają z niesamowitą precyzją tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Wiemy, że jeszcze wiele organizacji potrzebuje naszego wsparcia, dlatego nie zwlekamy z zaproszeniem do udziału w kolejnej edycji "Decydujesz, pomagamy" - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny dostępny na stronie http://www.pomagamy.tesco.pl formularz jest otwarty od 15 maja do 30 czerwca. Komisja Grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 125 mikroregionów, na które została podzielona cała Polska. O tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy każdego regionu w otwartym głosowaniu, które odbywać się będzie w sklepach Tesco.

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu można kontaktować się z biurem programu - Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia: telefon: (22) 100-55-93, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl. Więcej informacji o programie "Decydujesz, pomagamy" można znaleźć na stronie internetowej: http://www.tesco.pl/pomagamy.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.