Wiadomości

  • 23 maja 2017
  • wyświetleń: 4200

Konkurs czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady" w ZS w Ligocie

19 maja po raz siódmy w Zespole Szkół w Ligocie odbył się konkurs czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady", objęty honorowym patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Konkurs czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady" - 19.05.2017 · fot. mat. organizatora


Tym razem szkoły biorące udział w konkursie popisały się wiedzą ze znajomości kolejnych książek Małgorzaty Musierowicz, wchodzących w cykl słynnej poznańskiej jeżycjady: "Brulion Bebe Be", "Opium w rosole", "Pulpecja ".

Uczniowie zaproszonych szkół zaprezentowali swoją wiedzę, rozwiązując różne zadania: krzyżówka, wykreślanka, "jeżycjada najeżona ortografią ", "jeżycjada w liczbach" frazeologia, miłość na kartach powieści czy odpowiadając na pytania z treści lektur. Konkurs sprawdzał nie tylko poziom czytelnictwa, ale i znajomość zagadnień związanych z językiem polskim : ortografię, frazeologię czy umiejętność logicznego myślenia. Jak zwykle ogromne emocje towarzyszyły samemu konkursowi jak i ogłaszaniu wyników.

My jednak serdecznie gratulujemy wszystkim tym, którzy po raz kolejny przemierzyli szlak poznańskiej sagi, bo tak naprawdę wygrali Ci, którzy sięgnęli po literaturę propagującą wartości uniwersalne, ponadczasowe, nieutylitarne. Wygraliśmy wszyscy, bo zachęciliśmy do czytania i sięgnięcia po książkę w świecie pełnym komputerów, telefonów i nośników elektronicznych.

Tegorocznymi laureatami zostali:
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Bronowa
2. Zespół Szkół w Ligocie
3. Zespół Szkół w Zabrzegu

Renata Okrzeszowska, Agata Biela

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.