Wiadomości

  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 4985

"Mistrz Polszczyzny"- V edycja konkursu międzyszkolnego

16 maja w Katolickim Gimnazjum odbyła się piąta edycja konkursu "Mistrz Polszczyzny", w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych gminy Czechowice-Dziedzice. Honorowego patronatu konkursowi udzielił burmistrz Marian Błachut.

„Mistrz Polszczyzny”- V edycja konkursu międzyszko
"Mistrz Polszczyzny"- V edycja konkursu międzyszkolnego · fot. Gimnazjum Katolickie


Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie "zanikającej" kultury języka polskiego wśród dzieci, doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień oraz uwrażliwienie na kwestie poprawnościowe i stylistyczne. Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki, o miejscach w pierwszej piątce zadecydowały połówki punktów oraz poprawność ortograficzna.

Wyniki zmagań:
  • I miejsce - Victoria Okolus - Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Alicja Wojtas- Herok),
  • II miejsce - Aleksandra Dyla - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Ewelina Fichera),
  • III miejsce - Michał Drewniak - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Joanna Małysiak-Mik),
  • IV miejsce - Blanka Nizio - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Joanna Małysiak-Mik),
  • V miejsce - Sonia Dygant - Zespół Szkół w Zabrzegu (opiekun: Barbara Tomaszewska).


„Mistrz Polszczyzny”- V edycja konkursu międzyszko
"Mistrz Polszczyzny"- V edycja konkursu międzyszkolnego · fot. Gimnazjum Katolickie


Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra" wręczyli burmistrz Paweł Mrowiec oraz dyrektor Gimnazjum.

Anna Tomanek-Puda

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.