Wiadomości

  • 30 maja 2017
  • wyświetleń: 1965

Burze - skuteczna ochrona odgromowa

Artykuł sponsorowany:

W ciągu ostatnich dni nad naszym regionem przetoczyło się kilka silnych burz. Dla niektórych są pięknym i ekscytującym zjawiskiem, jednak bywają często niebezpieczne dla ludzi, oraz ich dobytku.

fhu Partner Janusz Budniok
fot. fhu Partner Janusz Budniok


Dopiero podczas silnych wyładowań zadajemy sobie pytanie czy jesteśmy bezpieczni w swoim domu czy pracy, oraz czy nasze dobra codzienne pozostaną nietknięte.

Najczęściej w wyniku uderzenia pioruna, w niezabezpieczony budynek, uszkodzeniu ulegają sprzęty RTV, AGD, pojawić się mogą również pożary, czy znaczne zniszczenia samego budynku.

Aby temu zapobiec powinniśmy wyposażyć swój dom w SPRAWNĄ instalację odgromową oraz odpowiednią ochronę przeciwprzepięciową, lub upewnić się, że ta która jest zainstalowana jest sprawna. Instalacja odgromowa jest rozwiązaniem nie tylko dla nowo powstałych budynków, ale można ją w sposób zgodny z obecnie obowiązującą normą PN-EN 62305 zamontować na już istniejących domach.

fhu Partner Janusz Budniok


Jak już wspomniano, instalacja odgromowa musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi normami, a po jej wykonaniu powinni Państwo otrzymać wymagane prawem dokumenty w postaci: metryki urządzenia, protokołu z pomiarów, deklaracji zgodności oraz gwarancji na użyte materiały oraz wykonaną usługę.
Koszty wykonania instalacji to niewielki procent jaki trzeba wydać w stosunku do budowy całego domu, czy chociażby zabezpieczanego sprzętu elektronicznego, aby spać spokojnie bez obaw o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Specjalnie dla Państwa firma FHU PARTNER stworzyła kalkulator, który w szybki sposób pokaże szacunkowy koszt wykonania instalacji odgromowej z uziemieniem, bądź bez jeśli budynek takowe posiada.

Kalkulator znajdą państwo pod adresem: http://www.fhupartner.pl/wycena-instalacji-odgromowej/

FHU Partner z Czechowic-Dziedzic - http://www.fhupartner.pl - jako jedna z nielicznych firm zajmuje się kompleksową ochroną odgromową i elektryczną obiektów. Kompleksowość oferty ochrony odgromowej to działania w zakresie ekspertyz, szkoleń, realizacji dostaw, reprezentowania czołówki producentów, wykonawstwa i odtworzenia instalacji ochrony odgromowej i uziemieniowej, serwisowania istniejących instalacji. Posiadamy stosowne uprawnienia, niezbędną wiedzę, aby sprostać wszelkim technicznym zagadnieniom w obsługiwanym przez nas zakresie.

fhu Partner Janusz Budniok


Zachęcamy do kontaktu, specjalnie dla czytelników czecho.pl przygotowaliśmy RABAT w wysokości 6% na wykonanie instalacji!

fhu Partner Janusz Budniok
ul. Narutowicza 79
43-502 Czechowice-Dziedzice

tel.: +48 (32) 737 57 15
fax + 48 (32) 737 57 16
tel. kom.: +48 501 680 694
e-mail: biuro@fhupartner.pl
http://www.fhupartner.pl