czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 2685

Ukazała się kolejna książka Mateusza Pietrzaka - "Blogobojni"

Czy Facebook i Twitter mogą być miejscem głoszenia Ewangelii? Czy święty Paweł Apostoł, żyjąc w dzisiejszym świecie, publikowałby swoje listy na blogu? Czy lajkując profile katolickie na Facebooku, Twitterze i Instagramie, głosimy Kerygmat? - na te i inne pytania odpowiada książka "Blogobojni, czyli o nowych mediach w Kościele" autorstwa Mateusza Pietrzaka, katechety świeckiego oraz teologa z Czechowic-Dziedzic, która ukazała się nakładem krakowskiego wydawnictwa eSPe.

- Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu. Cyberprzestrzeń przeniknęła każdą sferę naszego życia - przenika ona wszystkie jego aspekty, począwszy od nauki i ekonomii, na rozrywce kończąc - zauważa Mateusz Pietrzak. - W Polsce jest ponad dwanaście milionów użytkowników Facebooka. Znaczną ich część stanowi młodzież, która sprawdza informacje na nim zamieszczone praktycznie o każdej porze dnia. Na ulicach, w autobusach czy centrach handlowych co chwilę widzimy młode osoby, które są wpatrzone w ekran swojego smartfona. Dlatego też uważam, że Facebook i inne portale społecznościowe są wielką szansą dla kapłanów i ludzi świeckich na dotarcie z Ewangelią właśnie do młodych - dodaje.

Ukazała się kolejna książka Mateusza Pietrzaka - „


Młody teolog zajmuje się wykorzystaniem portali społecznościowych w dziele ewangelizacji od początku swojej pracy naukowej. Pietrzak, który obecnie jest doktorantem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, jest autorem pracy magisterskiej "Nowoczesne media internetowe w służbie ewangelizacji", napisanej w Instytucie Teologicznym im. św. Jana Kantego w Bielsku-Białej pod przewodnictwem księdza doktora Sławomira Zawady. Ponadto napisał kilkanaście artykułów naukowych, które wygłosił między innymi na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Śląskim czy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on również założycielem i administratorem profilu ewangelizacyjnego na Facebooku o nazwie "Akademia Animatora", skierowanego do osób formujących się w Ruchu Światło-Życie.

Pozycja "Blogobojni" to już druga książka Czechowiczanina. Dwa lata temu, nakładem wydawnictwa Edycja świętego Pawła, ukazała się jego debiutancka książka "Boża kompania", która jest zbiorem świadectw wiary komandosów, antyterrorystów, żołnierzy, ratowników GOPR oraz WOPR oraz wielu innych. Książka ta była szeroko opisywana w mediach lokalnych oraz ogólnopolskich.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.