Wiadomości

  • 31 maja 2017
  • 14 czerwca 2017
  • wyświetleń: 33369

[WIDEO i NOWE ZDJĘCIA] Zapaleńcy 2017 w Parku na Północy

Padający od przedpołudnia deszcz nie ostudził zapału Zapaleńców. W sobotę 10 czerwca w Parku na Północy, wyposażeni w peleryny i parasole, tłumnie pojawili się uczestnicy Aktywnego Dnia Dziecka - Zapaleńcy 2017.Zapaleńcy w Parku na Północy - aktywny Dzień Dziecka - 10.06.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Nie zawiedli i pogodę ducha przynieśli ze sobą, a aura niebawem im to wynagrodziła. Większa część startującej w deszczu imprezy odbyła się już przy dużo lepszej i coraz bardziej słonecznej pogodzie.

Na piątej, jubileuszowej edycji Zapaleńców - podobnie jak w latach ubiegłych - pojawiły się całe rodziny. W ciągu trzech godzin przez Park na Północy przewinęło się kilka tysięcy osób! Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Zapaleńcy w Parku na Północy - aktywny Dzień Dziecka - 10.06.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wydanych zostało tysiąc kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak ogromne, że pomimo padającego deszczu, kolejka przed wydającym je punktem informacyjnym ustawiać zaczęła się na pół godziny przed startem imprezy! Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. W strefach aktywności, których w tym roku było aż 29, odbywały się między innymi: pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy policyjne, strażackie i harcerskie, strzelectwo oraz zmagania w różnego rodzaju grach (np. Taroki, szachy) i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, lekkoatletyka, kickboxing, fitness), a dodatkowo prezentacje z zakresu edukacji, rękodzieła, sztuki ludowej, kultury i czytelnictwa. Byli też pszczelarze, kuglarze, muzycy, pasjonaci arboretum, autobusy PKM i przyjaciele dzieci z TPD, a w strefie odlotowej można było wejść do gondoli balonu.

Zapaleńcy w Parku na Północy - aktywny Dzień Dziecka - 10.06.2017 · fot. czecho.pl


Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą - jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. Było ich tyle samo co kart, czyli tysiąc. Nie została ani jedna...

Zapaleńcy
Pamiątkowe zdjęcie uczestników · fot. gekon


Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Oficjalnego otwarcia Zapaleńców dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Na scenie pojawiły się grupy artystyczne - muzyczne, taneczne i kabaretowe, działające przy czechowickich szkołach - SP 7 i GP 1 oraz Ognisko Muzyczne przy Stowarzyszeniu "Przyjazny Zabrzeg", Zespół Regionalny Zabrzeg, czy Teatr Muzyczny Movimento, których występy były przeplatane rozmaitymi pokazami. Niestety pogoda nie poprawiła się na tyle, by mógł się odbyć zapowiedziany na 18.00 pokaz balonowy w wykonaniu Tomasza Filusa, wicemistrza świata juniorów w balonowych lotach precyzyjnych. Tradycyjne, wspólne zdjęcie wszystkich uczestników imprezy, wykonane zostało więc nie z gondoli wznoszącego się z górę balonu - jak planowano, ale ze sceny. Na finał - około 18.00 - sceną zawładnął DJ Owejszyn.

Zapaleńcy 2017 · fot. Elżbieta Zarębska


Zapaleńcy 2017 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko i Tomaszówka, które dołączyło do tego grona w tym roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Aktywnego Dnia Dziecka 2017, w tym organizatorom poszczególnych 29 stref oraz wolontariuszom. Nie zawiedliście mimo deszczu, a bez Was przygotowanie takiej imprezy byłoby zwyczajnie niemożliwe! Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, szóstą odsłonę Zapaleńców w przyszłym roku!

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.