Wiadomości

  • 31 maja 2017
  • 4 czerwca 2017
  • wyświetleń: 8070

Tytuł Samorządowca Podbeskidzia 2017 nie dla Mariana Błachuta

Dla upamiętnienia rocznicy pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku lokalne Stowarzyszenie Niezależni.BB przyznało tytuł "Samorządowiec Podbeskidzia". Wśród czterech nominowanych znalazł się burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut. Niestety nasz burmistrz nie zdobył nagrody. Tytuł Samorządowca Podbeskidzia 2017 otrzymał wójt gminy Jaworze - Radosław Ostałkiewicz.

Nazwisko laureata poznaliśmy 2 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Wręczenia nagrody dokonał gość honorowy uroczystości, poseł do Parlamentu Europejskiego, Kazimierz M. Ujazdowski. Zapraszamy do obejrzenia zapisówu relacji na żywo z tego wydarzenia.

Loading...


Loading...


Loading...


W drugiej części spotkania odbyła się dyskusja panelowa z udziałem europosła Ujazdowskiego, burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, dr. Janusza Okrzesika - przewodniczącego Rady programowej Niezależnych.BB oraz dr. Adama Żabki z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa, eksperta w dziedzinie finansów samorządowych. Temat panelu to "Jakich zmian potrzebuje samorząd?".

Dla upamiętnienia rocznicy pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku lokalne Stowarzyszenie Niezależni.BB przyznaje tytuł "Samorządowiec Podbeskidzia". Laureatem nagrody corocznie zostaje samorządowiec z terenu Podbeskidzia, wyróżniający się w danym roku szczególnymi osiągnięciami lub obdarzony dużym autorytetem i szacunkiem w swoim środowisku.

Wyboru laureata dokonuje niezależna Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą osoby z doświadczeniem publicznym, ale nie pełniące obecnie żadnych funkcji i nie zaangażowane politycznie. Skład Kapituły Nagrody stanowią: b. wojewoda bielski i poseł OKP, mecenas Andrzej Sikora jako przewodniczący, b. wojewoda bielski i poseł Mirosław Styczeń, byli prezydenci Bielska-Białej Krzysztof Jonkisz i Zbigniew Leraczyk oraz b. starosta cieszyński Witold Dzierżawski.

Tegoroczna nagroda po raz pierwszy nosi nazwę "Samorządowiec Podbeskidzia - Nagroda im. Marty Garapich". Sędzia Marta Garapich po zwycięstwie Solidarności w 1989 roku pełniła w województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej. W uznaniu jej zasług oraz całej drogi życiowej Kapituła przyznała jej w 2015 roku pierwszy honorowy tytuł "Samorządowiec Podbeskidzia". Po śmierci laureatki nagrody Kapituła Nagrody postanowiła od 2017 roku nadać nagrodzie imię Marty Garapich.

Kapituła Nagrody dokonała w tym roku wyboru laureata spośród osób nominowanych przez członków Kapituły i stowarzyszenie Niezależni.BB. Wśród nominowanych znaleźli się:
  • Michał Bieniek - sołtys Ochab,
  • Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic,
  • Joanna Kostecka - przewodnicząca Rady Osiedla Bielsko-Południe,
  • Radosław Ostałkiewicz - wójt Jaworza.

ups, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.